Wybierz oddział

I Podlaski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych

28.09.2016

19 czerwca 2016 r. odbył się na terenie Akademii Golfa Hotelu  Golf Park Lipowy  Most    I Podlaski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych.  Organizatorem tego wydarzenia sportowego był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Podlaskie oraz Klub Sportowy  ,, Siedemnastka” z Zespołu Szkół Nr 11 w Białymstoku.  Ceremonia  otwarcia turnieju rozpoczęła się o godz.10.30 uroczystym wniesieniem przez 2 zawodników i 2 trenerów flagi  Olimpiad Specjalnych oraz  złożeniem przysięgi przez zawodniczkę Katarzynę Kupińską, która w imieniu pozostałych zawodników wypowiedziała słowa przysięgi - ,,Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mogła zwyciężyć, niech będę dzielna w swym wysiłku”  Następnie głos  zabrali pan Błażej Siwiec – instruktor golfa, oraz Prezes Klubu Sportowego ,,Siedemnastka” pani Edyta Siwiec, która oficjalnie otworzyła  zawody. W turnieju wystartowało 10 zawodników z Klubów „Siedemnastka” i „MagTon”, podzielonych na grupy sprawnościowe. Zawodnicy startowali w 4 konkurencjach poziomu 1 : short putt, long putt,  pitch schot, chip shot w dwóch rundach. Do wyników sportowej rywalizacji liczyła się suma punktów ze wszystkich konkurencji. Po podliczeniu wyników rozpoczęła się ceremonia dekoracji w poszczególnych grupach sprawnościowych. W ceremonii brali udział wszyscy startujący zawodnicy. Za miejsca 1 – 3 wręczone zostały medale, za czwarte miejsce wstążka uczestnictwa.
I Podlaski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych był podsumowaniem ponad półtorarocznej pracy z zawodnikami i okazją do zaprezentowania zdobytych umiejętności.
Golfiści  Olimpiadach Specjalnych w Białymstoku dzięki uprzejmości ludzi dobrej woli mogli nieodpłatnie  trenować na obiektach Klubu Golfstok Białystok, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Akademii Golfa w Hotelu w Lipowym Moście.

Wyniki sportowej rywalizacji:
Grupa I:  IV miejsce – Roman Warpechowski , III miejsce – Maciej Szepiel, II miejsce –Rafał Gabiński     I miejsce – Mariusz Kozikowski
Grupa II: III miejsce – Agnieszka Majer, II miejsce- Paulina Amielanczyk, I miejsce- Katarzyna Kupińska
Grupa III: III miejsce- Michał Kropiwnicki, II miejsce –Rafał Gilewicz , I miejsce Karol Rybowiak
               
Na zakończenie  Turnieju Golfa  głos zabrał pan Błażej Siwiec, który podziękował osobom zaangażowanym w realizację tego wydarzenia sportowego oraz pogratulował zawodnikom wyników. Następnie pani Edyta Siwiec oficjalnie zakończyła  I Podlaski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych .
 
 Fotorelacja w galerii zdjęć.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.