Wybierz oddział

Oddział Regionalny Podlaskie

Oddział białostocki oficjalnie powstał w 1992 roku i jest jednym z 18 oddziałów w Polsce, który działa w zakresie sportu na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Po zmianach administracyjnych w kraju nosi nazwę Olimpiady Specjalne Polska Podlaskie. Od 1992 roku intensywnie rozwija się i na terenie województwa podlaskiego zrzesza w 17 sekcjach sportowych około 750 zawodników – dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną.

Jako pierwszy oddział w Polsce rozpoczęliśmy propagowanie MATP, a w 1997r w naszym mieście odbyło się szkolenie europejskie dotyczące MATP. W tym samym roku Białystok pierwszy raz gościł zawodników na I Ogólnopolskim Dniu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Nasi sportowcy uczestniczą we wszystkich zawodach szczebla wojewódzkiego, ogólnopolskiego, europejskiego i światowego. Nasze sekcje sportowe powstały przy placówkach specjalnych tj. Zespoły Szkół, Ośrodki Szkolno-Wychowawcze, Warsztaty Terapii Zajęciowej czy Domy Pomocy Społecznej. Kolejne sekcje powstawać będą również przy placówkach integracyjnych.

Mamy nadzieję, że działalność nasza obejmie swym zasięgiem coraz większe grono osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich Rodziny a także znajomych i przyjaciół. Włączamy do współpracy samorząd terytorialny, wyższe uczelnie, lokalne media oraz życzliwych sponsorów. Dużym wsparciem i pomocą są nasi wierni wolontariusze. Chcemy działać na najwyższym poziomie sportowym i organizacyjnym. Wierzymy, że wśród naszego społeczeństwa zyskamy wielu sympatyków Olimpiad Specjalnych.

Więcej informacji o Olimpiadach Specjalnych: www.olimpiadyspecjalne.pl

Nie czekaj i Ty dołącz do grona przyjaciół Olimpiad Specjalnych!

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.